UŽIME SI JAR POMALY! VYSKÚŠAJTE SLOW BEAUTY TIPY OD POETIKO

UŽIME SI JAR POMALY! VYSKÚŠAJTE SLOW BEAUTY TIPY OD POETIKO

Zimné mesiace sú takmer preč. Konečne si môžeme pomaly obliekať menej vrstiev oblečenia a myšlienka na ľadové cold brew už nepôsobí tak vzdialene. S jarnými kvetmi, ktoré si húfne nosíme do domovov a kancelárií, je na čase vyladiť aj našu skin care rutinu. Potreby pleti sa totiž menia. Krémy môžu byť jemnejšie, s inými vitamínmi a dôkladnou ochranou proti slnečným lúčom. Prichádzame s niekoľkými tipmi na jarnú skin care a s pár krokmi v súvislosti so starostlivosťou o seba, ktoré vás pripravia na všetky slnečné jarné dobrodružstvá!

DOPLŇME VITAMÍNY, KTORÉ NÁM MOHLA ZIMA VZIAŤ

Jar nám všetkým vleje novú energiu do tela, no aby sme ju mohli dlho využívať, je potrebné dobre sa o seba starať. Počas zimy chýba nášmu telu najčastejšie vitamín D, ktorý získavame zo slnka. Ďalej horčík, ktorý nám pomáha bojovať s únavou a dostatok vitamínu C, ktorý podporuje zdravú obranyschopnosť organizmu. Najjednoduchším riešením je nájsť si kvalitné doplnky stravy, ktoré pokryjú potreby tela v jednej kapsule. Samozrejme, nie je od veci zaradiť do jedálnička viac ovocia (kiwi, citrón, liči a v sezóne jahôd aj tieto čerstvé červené plody), zeleniny (žltá paprika, brokolica alebo ružičkový kel) a potravín bohatých na horčík – strukoviny, orechy, sušené marhule alebo ľanové semienka. Vďaka vitamínom a živinám budeme mať nielen energiu na všetky jarné dobrodružstvá, ale aj krásnu pleť.

UPRAVME SI RANNÚ RUTINU

Pre krásnu pleť je, rovnako ako kvalitná výživa, dôležitá aj vhodne zvolená každodenná kozmetická rutina. Z ranného a večerného čistenia pleti by sa pre nás mal stať rovnaký rituál, ako čistenie zubov. Aby sme pokožke dopriali všetko, čo potrebuje, je na mieste upraviť si túto rutinu práve na základe ročného obdobia. Na jar sa zameriavame na očistenie a poriadnu hydratáciu. Vďaka hĺbkovému čisteniu sa pleť rýchlejšie zbaví nečistôt, odumretých buniek a bude pripravená opäť žiariť. So zosilňujúcimi slnečnými lúčmi je možné doplniť rannú chvíľku v kúpeľni o energetizujúcu masku s levanduľou. Ranná maska pre všetky typy pleti s konopným olejom, levanduľou a žihľavou pleť vyčistí, zjemní a zároveň vďaka levanduľovej vôni pomôže aj upokojiť, a to nielen pleť, ale aj myseľ. Po chladných dňoch nevysuší dehydrovanú pokožku, naopak, vyživí ju vďaka obsahu konopného oleja, ktorý regeneruje a prirodzene napomáha správnej hydratácii.

Ako dostatočne hydratovať telo a s ním aj pleť? Vypiť dostatok čistej vody je základ. Sami spoznáme, koľko je pre naše telo ideálne. Všeobecne sa odporúča vypiť približne 30 - 40 ml čistej vody na 1 kg váhy osoby, ktorá nemá nadváhu. Vodu môžeme doplniť aj bylinkovými čajmi. Napríklad púpavový čaj napomáha detoxikácii organizmu a pŕhľavový je zase plný vitamínu C a železa. Pokiaľ je telo zvnútra hydratované, môžeme prejsť k druhému kroku – ku kvalitným krémom a pleťovým olejom. Olejčeky prirodzene podporujú hydratáciu z krému a pleti dodávajú navyše extra starostlivosť a výživu podľa ich zloženia. Všeobecne sa dá povedať, že vďaka olejom je pleť jemnejšia, plnšia a žiarivejšia.

Pokiaľ máme čas a chceme naše rána predĺžiť ešte o pár minút, po vyčistení pleti venujme pár minút masáži tváre guasha pomocou ruženínového kameňa. V zime mohol byť jeho chladný dotyk nepríjemný, no to sa s jarnými lúčmi mení. Masáž vykonávame na vyčistenej pleti s poctivou dávkou pleťového olejčeka. Viac informácií o tejto metóde v rámci starostlivosti o pleť sa dozviete v tomto videu.

VYUŽIME ZÁZRAČNÚ SILU PLEŤOVÝCH OLEJOV PRE ŽIARIVÚ PLEŤ

V zime je naša pleť často dehydrovanejšia, než počas slnečných mesiacov. Pleti totiž neprospieva chlad ani časté zmeny teplôt pri prechode z vonku do vykúrených miestností. Pleť potom stráca nielen pružnosť, ale môže tiež zašednúť a stratiť prirodzenú farbu. Preto je potrebné dodávať hydratáciu nielen zvnútra tela, ale aj zvonku, najmä kvalitnými krémami, ktoré doplníme jemnými pleťovými olejmi.

Pleťové oleje sú skvelým doplňujúcim produktom, ktorým môžeme svojej pleti dopriať ráno a večer o kvapku viac starostlivosti. Ak ju navyše spojíme s pleťovou masážou, rozprúdime pokožku a účinky budú viditeľnejšie. Takéto účinky sú na pleti viditeľné už po pár použitiach, ale aj po niekoľkých rokoch používania. Zdravá pleť je krásna v 20 aj v 50 rokoch, a o to nám v POETIKO ide predovšetkým.

POETIKO ponúka 4 pleťové olejčeky podľa potrieb vašej pleti a medzi ich hlavné výhody patrí:
  • intenzívne a dlhodobé rozjasnenie pleti
  • hĺbková regenerácia a zjemnenie pokožky na tvári, krku a dekolte
  • olej pomáha v pleti uzamknúť hydratáciu z krému
  • oleje POETIKO obsahujú iba prírodné vitamíny a minerály vo vysokej koncentrácii, ktorú však pleť jednoducho prijme a čo najviac využije

 

 Žaneta Richterová 

    Späť na blog